Відправляю...

Адаптивність сайту

Під адаптивністю сайту зазвичай мається на увазі його здатність частково змінювати дизайн з метою коректного відображення на пристроях з різними розмірами екрану.

Звучить складно, але зрозуміти це досить просто: відкрийте одну і ту ж сторінку сайту на ПК, планшеті та мобільному телефоні. Адаптивний сайт підлаштується під кожен пристрій і дозволить зручно і швидко знайти необхідну вам інформацію. Якщо ж адаптивність відсутня, то дизайн просто (в кращому випадку) пропорційно зменшиться.

Звідси можна зробити важливий висновок: адаптивний дизайн - не просто зменшення елементів сторінки, щоб вона помістилася на вузькому екрані мобільного телефону. Це окремі, часто спрощені версії дизайну для кожного пристрою.

Для ПК ви можете розмістити на сторінці великий слайдер з барвистими і привабливими зображеннями. На мобільному телефоні цей слайдер стане або дуже маленьким - з простішими для сприйняття зображеннями, або буде відсутній взагалі, так як на маленькому зображенні навряд чи вийде щось розібрати.

Деякі секції можуть бути винесені на окремі сторінки, деякі - повністю змінитися. Наприклад, складне багаторівневе меню перетвориться в маленьку іконку, яка при кліці покроково відкриває рівні навігації.

Адаптивний дизайн - це великий обсяг роботи дизайнера і верстальника: необхідно адаптувати первинний дизайн сайту під декілька розширень, а потім їх зверстати.

При цьому бюджет проекту може збільшитися на 20-30%, але адаптивність на сьогоднішній день - функція не просто корисна, але необхідна: частка мобільного трафіку в мережі інтернет постійно зростає, і втрачати цю частину аудиторії - недозволена розкіш для будь-якого бізнесу.