Відправляю...

Програмування

Програмування - це процес, який дозволяє перетворити набір зверстаних сторінок в повноцінний сайт. Саме програміст реалізує весь необхідний вам функціонал, починаючи зі звичайної фото-галереї і закінчуючи підключенням платіжних модулів онлайн-банкінгу.

На сьогоднішній день програмування сайту можна звести до двох основних видів діяльності:

  1. Робота з існуючими CMS (Content Management System).
  2. Розробка власних рішень.

Перший спосіб включає в себе інтеграцію загальновідомих готових систем управління сайтом - CMS: WordPress, Joomla, DLE, Drupal, Magento, OpenCart, CS-Cart і безліч інших. При цьому, програмісту часто доводиться або адаптувати існуючі функції під вимоги замовника, або дописувати власні модулі для використання на обраній CMS.

У цьому є свої переваги і свої недоліки. До перших можна віднести економію часу і бюджету: CMS вже володіє досить широким функціоналом, який можна розширити за рахунок безлічі недорогих або безкоштовних модулів. Недоліки ж проявляються у вузькій спеціалізації кожної конкретної CMS (там може не бути необхідного саме вам функціоналу) і стандартністью: готові рішення зазвичай містять широко відомі вразливості.

Другий спосіб - розробка власних рішень - включає в себе численні «самописні CMS», а також написання окремих модулів для вирішення специфічних завдань замовника.

В цьому випадку перевагами є безпека, швидкодія та спеціалізація функціоналу. Головний же недолік - унікальність коду, що зводить до мінімуму бажання інших студій розбиратися в ньому, в зв'язку з чим замовник часто виявляється «прив'язаний» до одного виконавця.

В цілому ж можна сказати, що, незважаючи на поширену думку, програмування - процес творчий: до вирішення однієї і тієї ж задачі можна підійти безліччю різних способів. І чим більш досвідчений програміст, тим простіше його код і тим ефективніше результат.