Відправляю...

Виробничий процес

Розробка сайту - процес досить тривалий, і його можна розділити на кілька основних етапів:

  • Обговорення;
  • Дизайн;
  • Верстка;
  • Програмування;
  • Контент-менеджмент;
  • Тестування;
  • Доопрацювання.

Нульовий етап - розуміння і обговорення завдання виконавцем і замовником. Результатом цього обговорення стає технічне завдання на розробку, або принаймні повне розуміння потреб і завдань замовника. Даний етап слід повторювати в кожному циклі розробки з метою отримання максимальної ефективності розробки.

 

Перший етап являє собою розробку дизайну всіх основних типів сторінок, причому в декількох розширеннях, якщо сайт має бути адаптивним.

Це самий витратний за часом процес, так як в ньому бере участь не тільки дизайнер, але й замовник: він вносить коментарі та побажання, щоб зовнішній вигляд сайту максимально відповідав його баченню.

 

Верстка - це проміжний етап між дизайном та програмуванням; етап обов'язковий для якісного результату, хоча переважна частина фрілансерів верстають одночасно з інтеграцією програмної частини.

Процес верстки полягає у приведенні розробленого дизайну в формат, з яким користувач зможе взаємодіяти в мережі інтернет. Тут особливу увагу доводиться приділяти крос-браузерності, так як у кожного браузера є свої індивідуальні вимоги і норми, яким потрібно відповідати.

 

Програмування - це реалізація необхідного функціоналу: до зверстаних елементів підключаються скрипти та модулі, і тепер сайтом можна повноцінно управляти на рівні адміністратора.

Цей етап зазвичай максимально розписується в технічному завданні: необхідно прописати кожну функцію, яка має бути присутня на сайті. Якщо вона не була обговорена спочатку, то програміст її просто не реалізує, і замовник не отримає бажаний результат.

 

Після того, як робочий сайт вже готовий до використання, починається етап контент-менеджменту: сторінки сайту наповнюються текстами, зображеннями та іншим змістом.

Стандартна проблема нового сайту - це його присутність в мережі інтернет, але відсутність на ньому інформації. Сторінки сайту порожні, і він викликає лише негативну реакцію у відвідувачів. А тому підготовкою змісту необхідно займатися заздалегідь, не відкладаючи на останній момент.

 

Тестування являє собою перевірку всього робочого функціоналу сайту. Для якісного тестування необхідно, щоб на сайті вже був присутній зміст - це допомагає виявити можливі помилки, невидимі при первісній підготовці: конфлікт модулів, несумісність форматів даних, різне розуміння функціоналу замовником і виконавцем.

 

Доопрацювання є необов'язковим етапом для сайтів-візиток невеликих компаній: їм необхідно лише кілька сторінок про компанію та її послуги, нічого більше. Серйозні ж компанії постійно враховують інтереси й вимоги аудиторії, а тому намагаються максимально адаптувати під них можливості сайту.

 

Виходячи з цього, можна впевнено заявити, що розробка сайту найчастіше представляє собою процес довгостроковий, спрямований на взаємовигідне співробітництво як виконавця, так і замовника.